Niepełnosprawne dzieci z akademii piłkarskiej Futbolowa Banda potrzebują wsparcia!

ZBIÓRKA NA CEL:
Organizacja darmowych treningów, obozów i turniejów piłkarskich dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi.

AMP Futbol
Warszawa
Zakończenie: 31 Października 2020

Futbolowa Banda to pierwsza w Polsce akademia piłkarska dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami ruchowymi. Zupełnie za darmo trenują w niej dzieci po amputacjach, z wadami kończyn, po porażeniach mózgowych i z wieloma innymi ograniczeniami, które dotychczas uniemożliwiały im realizowanie swojej piłkarskiej pasji.

W tej niezwykłej drużynie dzieci odnajdują nie tylko możliwość gry w piłkę, ale też przyjazne, otwarte i bezpieczne środowisko w którym mogą poczuć się, jak prawdziwi bohaterowie i znaleźć przyjaciół.

W Anglii podobnych drużyn są tysiące, nasza Futbolowa Akademia jest pierwszą taką inicjatywą, którą chcemy dalej rozwijać, żeby umożliwiać grę w piłkę jak największej liczbie dzieci z niepełnosprawnościami.

Ta akademia, w której trenuje już 50 dzieci powstała po to, żeby znosić bariery i ułatwiać dostęp do sportu. Z tego właśnie powodu wszystkie zajęcia, jak również obozy i turnieje są całkowicie bezpłatne dla wszystkich uczestników.

Żeby zorganizować je w odpowiedni, dostosowany, a zarazem profesjonalny piłkarski sposób potrzebne są odpowiednie środki finansowe.

 

Poniżej przedstawiamy Państwu przybliżone koszty podstawowych aktywności związanych z działalnością Futbolowej Bandy:

Koszt obozu wakacyjnego to 36-38 tys zł.

Koszty organizacji treningów to około 40 tys zł rocznie.

Koszty organizacji turniejów to około 20-40 tys w zależności od ilości turniejów w roku.

Organizator Futbolowej Bandy Stowarzyszenie Amp Futbol Polska znany z licznych projektów piłkarskich dla osób z niepełnosprawnościami otrzymał w 2018 roku nagrodę UEFA FOUNDATION AWARD za projekty skierowane do dzieci, w tym właśnie za uruchomienie akademii – Futbolowej Bandy.

"Długo szukaliśmy miejsca, w którym nasze dziecko będzie mogło spełniać swoje marzenia o grze w piłkę nożną, mimo swoich ograniczeń ruchowych. Już pierwszy trening w Akademii utwierdził nas w przekonaniu, ze trafiliśmy na wspaniałych ludzi i w cudowne miejsce. Warto dołączyć do tej Akademii".

Mama 6-letniej Wiktorii

Dziękujemy za każde wsparcie!

 

Grafika do użycia na Instagram

Możesz użyć poniższego obrazka, aby opublikować go na Instagramie:

Pobierz grafikę na relację